Englezi deklasirali Makedonce, Mbape sa bele tačke slomio Grke

Reprezentacija Engleske savladala Severnu Makedoniju sa 7:0 u meču četvrtog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U Grupi B, Francuska minimalnim rezultatom pobedila Grčku – 1:0. Rumunija u nadoknadi vremena izvukla bod protiv Švajcarske u Grupi D.

Engleska je ostvarila i četvrtu pobedu u kvalifikacijama. Do vrha je napunjena mreža Severne Makedonije. Domaćin sa maksimalnim brojem bodova završio prvi krug takmičenja.

Kejn je doveo Englesku u vođstvo u 29. minutu. Deset minuta kasnije prednost domaćina uvećao je Saka. Do odlaska na odmor Rašvord je povisio na 3:0 u 45.

U drugom poluvremenu još četiri gola domaćina. Saka je u 47, i 51. minutu stigao do het-trika na ovom susretu.

Šesti gol za Engleze postigao je Filips u 64. Konačan rezultat, svojim drugim golom na meču, postavio je Kejn u 73. minutu.

Francuska je na svom terenu uspela da slomi otpor Grčke, strelac jedinog gola bio je Mbape sa bele tačke u 55. minutu susreta. Grčka je od 70. igrala sa igračem manje, Mavropanos je zaradio direktan crveni karton.

U grupi D, Švajcarska i Rumunija su odigrale nerešeno 2:2. Domaćin je imao dva gola prednosti na poluvremenu, ali su Rumuni uspeli da u samom finišu stignu do izjednačenja.

Švajcarska je povela preko Amdunija u 28. minutu. Na 2:0 povisio je isti igrač u 41. Prednost domaćina smanjio je Mihaila u 89. Bod Rumunima doneo je svojim drugim golom Mihaila u drugoj minutu nadoknade vremena.