Zvezda remijem sa Novim Pazarom proslavila titulu

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa Novim Pazarom 2:2 i na svom stadionu sa navbijačima proslavili osvajanje šeste uzastopne titule i treću duplu krunu u seriji.

U sjajnoj atmosferi sa prepunih tribina prvo poluvreme je proteklo u dosta ravnopravnoj igri a crveo-beli su imali nešto veću inicijativu i nekoliko dobrih šansi ali nisu uspevali da ih realizuju.

Tokom pauze organizovan je i defile Zvezdinih šampiona, klubova SD Crvena zvezda koji su u ovoj sezoni osvajali trofeje, što je ispraćeno ovacijama sa tribina.

A onda je u drugom poluvremenu usledila prava goleada uz vatromet i burne proslave navijača.

Seriju je u 53. minutu otvorio Gelor Kanga pogotkom sjajnim šutom sa 15 metara za vođstvo Zvezde od 1:0.

Gosti se nisu predavali i u 60, minutu dolaze do izjednačenja još boljim šutom Miljana Momčilovića za 1:1.

Samo 12. minuta kasnije Zvezda ponovo vodi sa 2:1 kada je defanzivac Stefan Leković glavom poslao loptu u mrežu Novog Pazara.

Ipak samo dva minuta kasnije Novi Pazar uspeva pogotkom Slobodana Stanojlovića da izjednači na konačnih 2:2.

Rezultat ovog meča je bio svakako u drugom planu 21. susreta u istoriji dva kluba u kojoj je ovo drugi nerešen rezultat, Novi Pazar je do sada slavi samo jednom dok su crveno-beli odneli 18. pobeda.

U  poslednjem meču šampionata Crvena zvezda je tako proslavila 34. šampionsku titulu.

U preostalim današnjim mečevima TSC je remijem sa Vojvodinom (1:1) obezbedio drugo mesto, Čukarički je sa 2:1 pobedio Radnički 1923 i ostao na trećoj poziciji.

Ekipa iz Bačke Topole igraće od trećeg kola kvalifikaciju za Ligu šampiona, Beograđani će u plej-of za Ligu Evrope.