Читај ми!

Zvezda dovodi Artjoma Dzjubu

Crvena zvezda pregovara o angažovanju bivšeg ruskog reprezentativca i dosadašnjeg kapitena Zenita Artjoma Dzjube. Njemu ugovor ističe na kraju ove sezone, a informaciju o pregovorima je za turske medije potvrdio i generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić.

Crveno-beli su na tri kola pre kraja prvi na tabeli, sa dva boda više od Partizana i već prave planove za narednu sezonu među kojima je i angažovanje ruskog golgetera.

Iako mu je Zenit ponudio produženje ugovora na još godinu dana, Dzjuba je odlučio da promeni sredinu izveštavaju tamošnji mediji.

U sezoni koja je na izmaku Zenit je već obezbedio titulu, a Artjom je doprineo sa 13 golova i deset asistencija na 36 odigranih utakmica. Tokom prethodnih sedam sezona tokom 236 nastupa u svim takmičenjima postigao je 106 golova.

Za reprezentaciju je odigrao 55 utakmica i postigao 30 golova, izjednačivši rekord Aleksandra Keržakova, a od reprezentativnoh fresa oprostio se nakon Evropskog prvenstva prošle godine.

Dzjuba je rođen 22. avgusta 1988. godine u Moskvi, a tokom karijere igrao je za moskovski Spartak, Tom, Rostov i Arsenal iz Tule.

четвртак, 24. април 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом