Pančev: Inter je bio greška, Mesi i Ronaldo ne bi bili toliko efikasni

Legendarni napadač Crvene zvezde Darko Pančev izjavio je da je prelazak u milanski Inter bio najveća greška u životu, pogotovo znajući da je mogao da bira između najboljih klubova u Evropi.

Nakon istorijske sezone sa Crvenom zvezdom u kojoj je osvojena titula evropskog i svetskog šampiona, Darko Pančev je bio drugi u izboru za "Zlatnu loptu", odmah iza Žan-Pjera Papena iz Marseja.

Drugo mesto Pančev je delio sa Savićevićem i Mateusom, a "kobra" je poneo titulu najboljeg strelca u Evropi, postigavši 34 gola za Zvezdu u sezoni 1991/92.

Za usluge makedonskog napadača bili su zainteresovani najveći evropski timovi, a on se odlučio za Inter, što je, kako je priznao,bila najveća greška u karijeri.

"Moja najveća greška bila je prelazak u Inter. Otišao sam u tim sa veoma lošom atmosferom, koji igra defanzivan fudbal. Kao stranac, osećao sam se bez podrške i gledali su me drugačije, pa sam imao problema da se prilagodim", rekao je Pančev za Gol.

"Greška je samo moja, jer sam mogao da biram između Reala, Barselone, Mančester junajteda i ostalih vrhunskih timova koji su me tražili u to vreme", dodao je Darko.

Makedonski napadač dodao je da je italijanska štampa imala težak tretman za njega.

"Nisu bili pristojni uopšte, ali kada pogledam sa ove distance, logično je da budu naklonjeni klubu, a ne meni, a ja sam bio žrtva te njihove igre."

Pančev je dodao da bi se vrhunski igrači današnjice, pa i Mesi i Ronaldo, teže snalazili u nekim ranijim vremenima.

"Svako ko je pratio fudbal poslednjih 20-30 godina može da prepozna raziku i primeti da su u vreme 90-ih, pa sve do 2005. godine, igrači, a pogotovo napadači, bili mnogo manje zaštićeniji. Dnas igranje u napadu predstavlja pravu satisfakciju, promenile su se odbrane, dueli su manje grublji, a posebna pažnja obraća se na igru i pravila unutar šesnaesterca, što olakšava postizanje gola", zaključio je Pančev.

Bivši napadač Crvene zvezde je beogradski klub došao iz Vardara 1988. U Inter je otišao sa 27 godina, ali se u Milanu zadržao samo tri godine, nakon čega je prosleđen Lajpcigu na pozajmicu, a potom prodat u Fortunu iz Dizeldorfa. Karijeru je završio u švajcarskom Sionu 1997. godine.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом