Zvezda sigurna na "krovu"

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima Voždovac sa 3:1 u odloženom meču trećeg kola Linglong Superlige Srbije.

Početak utakmice je protekao u Zvezdinoj inicijativi, koja je nametnula svoj ritam od starta.

U uvodnim minutima je Ben zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Ipak, nije se dugo čekalo na gol crveno-belih, pošto je Miloš Degenek u 11. minutu bio najsnalažljiviji posle prekida i doneo prednost gostima.

U 27. minutu meča, Zvezda dolazi do drugog gola.

Marin je izveo korner, Vukanović prebacio loptu glavom na drugu stativu, gde je bio Ben i prosledio je u mrežu.

Voždovac je uzvratio udarac u prvom delu igre, pošto je u 31. minutu Mašović savladao Borjana i uneo dozu neizvesnosti.

Ipak, Vukanović je raspršio sve nade domaćina u drugom delu igre, kada je na asistenciju Milana Gajića postavio konačan rezultat.

Tim Vladana Milojevića ovom pobedom izjednačio se na samom vrhu sa TSC-om iz Bačke Topole, sa bodom više od Partizana, koji kao i Zvezda ima meč manje.

Ovako je protekao meč:

20.51 - Kraj meča.

20.38 - Lep udarac Kanjasa sa distance, Ilić siguran na golu.

20.12 - GOOOL! Aleksa Vukanović je povisio na 3:1. Gajić je asistent.

20.07 - Nastavljen je meč.

19.49 – Poluvreme. Voždovac – Crvena zvezda 1:2.

19.48 – Novi prekid i nova šansa za crveno-bele. Marin je pronašao Vukanovića, koji šutira glavom sa oko šest metara, lopta odlazi kraj desne stative gola Voždovca.

19.41 – Velika šansa za Voždovac da izjednači. Nišć je odlično uposlio Zličića, koji se našao samispred Borjana, međutim, njegov udarac je završio u spoljnom delu mreže.

19.34 – GOOOL! Voždovac smanjuje prednost Zvezde - 2:1. Brz napad domaćina, usledio je centaršut u kazneni prostor, Mašović vara Gobeljića, a potom i Borjana. Igao se 31. minut.

19.29 – GOOOL! Zvezda vodi sa 2:0. Korner je izveo Marin, Vukanović prebacuje glavom na drugu stativu, tu je bio Ben i prosledio je u mrežu. Igrao se 27. minut.

19.28 – Zvezda je nastavila da napada, stvorilaje nekoliko prilika, najizgledniju je propustio ben  kada je sam bio ispred golmana, ali je Ilić izbio loptu u korner.

19.14 – GOOOL! Zvezda povela protiv Voždovca sa 1:0. Marin je iz slobodnog udarca sa desne strane centrirao na desnu stranu. Na loptu je naleteo Degenek i preciznim udarcem je zakucao u mrežu, igrao se 11. minut

19.11 – Zvezda je preuzela inicijativu od samog početka meča. Crveno-beli su postigli pogodak, koji je opravdano poništen zbog ofsajda.

19.00 – Počeo je meč na "krovu".

18.57 – Sastavi timova:

Voždovac: Ilić, Lasickas, Mikić, Purtić, Daničić, Nikolić, Nišić, Stanisavljević, Stojčev, Mašović, Zličić

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić, Kanjas, Petrović , Ben, Marin, Vukanović, Tomane.

18.56 – Kraj meča. Partizan je savladao Javor u Ivanjici sa 2:0.

18.36 – GOOOL! Javor - Partizan 0:2. Suma je ponovo uposlio Markovića, a ovaj sjajnim udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Lazovića, minut 75.

18.22 – Javor nastavlja sa napadima, međutim, odbrana crno-belih, za sada uspeva da odbije sve napade.

18.18 – Šansa za mladog Stevanovića, izašao je sam pred golmana Lazovića, koje je uspeo da mu uđe u šut i sačuva svoj gol.

18.16 – Šansa za Partizan. Centaršut Miletića, Gigić je bio najviši u skoku, ali njegov udar uspeo je da odbrani golman domaćina.

18.11 – Javor nastavlja sa napadima, još jedna prilika odlazi u nepovrat.

18.09 – Javor ponov preti, prvo je Stojković uspeo da odbije udarac protivnika, da bi potom posle udarca lopta otišla tik iznad prečke.

18.06 – Počelo je drugo poluvreme.

17.51 – Kraj prvog poluvremena. Javor - Partizan 0:1.

17.50 – Sjajan udarac Nenada Savića u poslednjoj minutu nadoknade, ali lopta odlazi kraj leve stative.

17.41 – Javor nastavlja da stvara šanse pred golom crno-belih. Međutim, Stojković je ponovo bio na visini zadatka.

17.40 – Šansa za Javor posle kornera, međutim, Stojković je na mestu.

17.35 – Nastavljen je meč.

17.31 – Usledio je manji prekid zbog neprimerenog navijanja pristalica Partizana.

17.31 – Ponovo je zapretio domaćim, međutim odbrana crno-belih je odlično reagovalai otklonila opasnost.

17.26 – GOOOL! Partizan vodu sa 1:0 protiv Javora u Ivanjici. Suma je sjajno uposlio Markovića, iza leđa odbrane domaćina, a ovaj je preciznim udarcem savladao Lazovića. Igrao se 27. minut.

17.18 – Javor uspeo da se oslobodi početne inicijative crno-belih i sve češće je pred kaznenim prostorom gostiju.

17.15 – Velika šansa za Javor, Amanović se dobro snašao na ivici peterca, ali je njegov šut bio za malo neprecizan. Bila je ovo prva prava šansa na meču.

17.10 – Partizan ima iniciativu od samog starta utakmice. Javor, za sada, nije uspeo da uspostavi ravnotežu. Za ssada bez izglednijih šansi za gol.