Srbija traži od Francuske podatke o incidentu u Parizu

Srbija će od Francuske tražiti informacije o incidentu i imena huligana koji su u Parizu napali navijače Crvene zvezde posle utakmice sa Pari Senžermenom, izjavio je predsednik Aleksandar Vučić.

"Kao što smo mi uredno slali izveštaje kao država Francuskoj za one koji su progonili i učestovali u ubistvu Brisa Tatona, tražimo isto to od njih. Ovde nije došlo do težih posledica, ali tražićemo sva imena onih koji su napadali navijače", rekao je Vučić novinarima u Beogradu.

Nakon utakmice Lige šampiona između PSŽ-a i Crvene zvezde došlo je do sukoba navijača dve ekipe, a francuski mediji su javili da je policija brzo intervenisala suzavcima, kao i da je jedan navijač Zvezde teže povređen.

Uefa je u četvrtak pokrenula postupak protiv PSŽ-a i Crvene zvezde zbog „uznemiravanja publike" na stadionu „Park prinčeva".

Zvezda nije organizovano vodila navijače na gostovanje u Parizu, zbog zabrane. Ipak, Uefa joj zamera na ponašanju navijača. Crveno-belima se na teret stavlja „nedozvoljeno skandiranje" unutar „Parka prinčeva", uprkos činjenice da klub nije mogao da prodaje karte svojim pristalicama.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом