Kako je Mančini preporodio "azure" i šta se krije iza izmene golmana

Reprezentacija Italije je najviše pokazala u dosadašnjem delu Evropskog prvenstva, za šta je zaslužan Roberto Mančini.

Kada se govorilo o favoritima pred početak Evropskog prvenstva, niko nije ni pomišljao na Italiju.

Sada, kada je prva faza takmičenja pri kraju, Italija važi za tim koji je pokazao najviše.

U prvom kolu Italija je pobedila Tursku sa 3:0, u drugom je bila bolja od Švajcarske, sa istim rezultatom, dok je u poslednjem kolu savladala Vels sa 1:0.

Tri meča, tri sigurne pobede - bez primljenog gola, pa sada mnogi o Italiji pričaju kao o timu koji može do samog kraja.

O tome koliko je Roberto Mančini preporodio ekipu, najbolje govori podatak da je Italija neporažena na poslednjih 30 utakmica.

"Azuri" su dobili poslednjih 11 mečeva i to bez primljenog gola.

Mančini je napravio neverovatan posao otkako je preuzeo nacionalni tim 2018. godine, u trenutku kada je Italija propustila Svetsko prvenstvo i bila najlošije plasirana na Fifinoj rang-listi u svojoj istoriji.

Nije Mančini oduševio javnost samo odličnom igrom "azura", već i time što misli na svakog člana reprezentacije.

U završnici meča sa Velsom, kada je već sve bilo rešeno i kada se znalo da će Italijani zauzeti prvo mesto u grupi, Mančini je zamenio prvog golmana Đanluiđija Donarumu, a priliku je dobio iskusni Salvatore Sirigu.

Pre toga je pružio priliku i ostalim igračima da osete Evropsko prvenstvo, pa je sada ostao samo treći golman Meret bez minuta na turniru, ali će mu Mančini sigurno pružiti priliku kada bude situacija za to.

Mančini je rešio da svima pruži priliku, vodeći se sopstvenim iskustvom.

Legendarni fudbaler Sampdorije bio je član italijanske reprezentacije na Svetskom prvenstvu 1990. godine, koje je održano u Italiji, ali nije proveo ni minut na terenu, zbog čega se najviše kaje u karijeri.