Maks Ferstapen osvojio Veliku nagradu Japana

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobedio je na Velikoj nagradi Japana, četvrtoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1. Trostrukom svetskom šampionu ovo je 57. pobeda u karijeri i treća godina za redom da slavi na ovoj stazi.

Trku iza Ferstapena je završio njegov timski kolega Serhio Peres, dok se na trećem mestu našao vozač Ferarija Karlos Sainc junior.

Peres je kroz cilj prošao 13 sekundi iza Ferstapena, dok je Sains bio oko osam sekundi dalje, a sledili su ih Lekler i Noris, dok je najbolji među ostalima bio Fernando Alonso u Aston Martinu.

Sedmo mesto zauzeo je Džordž Rasel u Mercedesu, pošto je u samom finišu pretekao vozača Meklarena Oskara Pjastrija. Najbolju desetoricu i ujedno osvajače bodova kompletirali su sedmostruki svetski šampion Luis Hamilton i miljenik domaće publike Juki Cunoda.

Maks Ferstapen je od starta trke preuzeo vođstvo i potom niko od rivala nije uspeo čak ni da nagovesti mogućnost da ga pretekne, pa nije bilo neizvesnosti o pobedniku.

Ferstapen na čelu generalnog plasmana sada ima 77 bodova, Peres ga prati sa 64, dok je Lekler treći sa 59.

Naredna trka Formule 1 vozi se za Veliku nagradu Kine od 19. do 21. aprila.