petak, 08.04.2011, 11:41 -> 14:33
Šoping produžava život!
Bezbrižno razgledanje izloga i šetnja po prodavnicama pozitivno utiče na zdravlje, pokazalo je istraživanje stručnjaka sa Tajvana. Osobe koje uživaju u šopingu duže žive, a ova razonoda naročito pogoduje muškarcima.
Iako su mnoge žene već odavno uverene u pozitivne efekte kupovine, sada imaju i zvaničnu potvrdu.

Dan proveden u obilasku prodavnica produžava nam život, a najinteresantnije je što su efekti još bolji kada su muškarci u pitanju, pokazuju rezultati jedne studije.

Istraživanje čak ukazuje da su dugoročni efekti šopinga bolji od odlaska u teretanu.
Viđanje sa prijateljima i razgledanje izloga može odagnati usamljenost i poboljšati psihičko zdravlje, navodi se u studiji objavljenoj u Magazinu za epidemiologiju i društveno zdravlje (Journal of Epidemiology and Community Health).
U istraživanju je učestvovalo skoro 1.850 „iskusnih kupoholičara" koji imaju 65 ili više godina i žive samostalno na Tajvanu. Oni su upitani koliko često su išli u šoping.
Na osnovu njihovih odgovora, istraživači su utvrdili da su oni koji idu u kupovinu svaki dan zdraviji i da su im za oko 25 odsto manje šanse za kraj života.
Preciznije, kod muškaraca je taj procenat 28 odsto, dok je kod žena nešto manji i iznosi 23 odsto, što pokazuje da jači pol ima više koristi od šopinga nego dame.
Istraživači predvođeni doktorom Ju-Hung Čangom sa Tajvana ističu da je, upoređujući sa drugim vidovima rekreacije, šoping mnogo lakši za započinjanje, jer ne zahteva nikakve pripreme.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 8
Pošalji komentarПо овој теорији...
сиромашни би одавно нестали!
Soping produzava zivot?
Slike ne prate tekst. Pise da ispitanici imaju PREKO 65GOD. Za njih je sama setnja po prodavnici vid rekreacije koja, svakako, pozitivno utice na zdravlje. (sve dok ne vide cene)
115 godina...
...je najmanje sto bi moja zena mogla da dozivi. Naravno, ako je ovo tacno. "Kuku men' ce me nadzivi"!
И ја волим шопинг
али, шта ћу ако ме ухвате!
Коме продужава живот?
Опет испирање мозга. Одлазак у куповину продужава живот пре свега трговцима а скраћује мушкарцима- финансијерима. Даме, девојчице моје, када завесе спадну а светла се погасе, невиди се ништа. Само се осећа... негде топлина дома свога а негде ледена долина тврдог и безосећајног тела твога. Скувајте ви укусну сарму или неко фино јело, лепо се обуците и вечерајте са вашим изабраником. ТО ће нам свима продужити живот а не крпице и остале глупости. Јесте ли приметили феномен, изражен углавном код поприличног броја женске популације? Код куће носе отрцане кућне хаљине или прљаве тренерке а кад пођу на посао или негде у госте, налицкају се као... Онда се чуде што им мужеви зверкају наоколо. Нисам идеалиста али сам поприлично искусан, умем да гледам.
RE: $$$
Pa radi se, ako treba i prekovremeno, da se zarade pare i onda se ide u soping
naravno
jeste produzava zivot i tekako,samo vi idite u soping i zivecete dugo i vecno
$$$
Sa cim se to ide u shopping?