Vlada RS utvrdila tekst Zakona o 9. januaru

Vlada Republike Srpske utvrdila je na posebnoj sednici tekst Zakona o 9. januaru, kojim će se urediti obeležavanje nastanka RS.

Pre upućivanja u Narodnu skupštinu Republike Srpske, Vlada će razmotriti odredbe ovog Zakona i sa članovima Tima skupštine RS, prenela je RTRS.

28369020 Седница Владе Републике Српске Sednica Vlade Republike Srpske

Kako se navodi, ovoj sednici je prisustvovao i predsednik RS Milorad Dodik.

U RS je 25. septembra održan referendum na kom se 99,81 odsto građana s pravom glasa izjasnilo da podržava da se 9. januar obeležava kao Dan RS.

Glasalo je 55,77 odsto upisanih birača.

Broj komentara 0

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Zaključano: Otključajte povlačenjem strelice u desno ...
nedelja, 06. april 2025.
8° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom