Rojters: Malog čeka dalja stabilizacija srpskih finansija
Britanska agencija "Rojters" prenela je vest da je dosadašnji gradonačelnik Beograda Siniša Mali izabran u Skupštini Srbije za ministra finansija, uz ocenu da će, na novoj funkciji, morati da prione na dalju stabilizaciju srpskih finansija.
"Kao ministar finansija, Mali će morati da se lati posla u cilju dalje stabilizacije srpskih finansija, uključujući povećanje penzija i plata u javnom sektoru ove i naredne godine, kao i privatizaciju preostale državne svojine, kao što je RTB Bor", ocenjuje Rojters, u izveštaju iz Beograda.

Novi ministar finansija će, navodi britanska agencija, morati i da primeni novi nefinansijski aranžman Srbije sa Međunarodnim monetarim fondom (MMF).
Rojters ukazuje da je Mali blizak saradnik i prijatelj predsednika Srbije Aleksandra Vučića, te da je, kako se navodi, bio predsednik kompanija u državnom vlasništvu, među kojima su Komercijalna banka i "Er Srbija".
"Srpski parlament je danas potvrdio Sinišu Malog kao ministra finansija, uprkos pitanjima opozicije u vezi sa njegovom kompetentnošću da vodi državne finansije", navodi Rojters.
Britanska agencija prenosi i da je za izbor Malog na mesto ministra finansija, nakon što je Dušan Vujović ranije ovog meseca podneo ostavku na tu funkciju iz ličnih razloga, danas glasalo 155 poslanika 250-članog parlamenta, dok je 30 glasalo protiv.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar