Kajsije za zdravo srce, lepu kožu, zube i kosti

Kajsije podstiču odbrambenu snagu organizma od infekcija. Ako se jedu pre obroka, dobro utiču na varenje. Zbog visokog sadržaja gvožđa preporučuju se anemičnim osobama.

Osim beta karotena, odličan su izvor vitamina „A“, „C“ i „E“. Sadrže flavonoide, koji štite od bolesti poput dijabetesa i srčanih oboljenja i dokazano neutralizuju slobodne radikale i štite od hroničnih oboljenja.

Zahvaljujući antioksidansima i vitaminu „C“, ovo voće je odlično i za kožu. Štite je od štetnih spoljnih uticaja i UV zraka koji izazivaju trajna oštećenja.

Vitamin „C“ pomaže u obnavljaju kože i izgradnji kolagena, a beta-karoten štiti od opekotina izazvanih sunčevim zracima.

Osim što su odličnog ukusa, kajsije su pune vitamina i minerala koji pomažu pravilnom funkcionisanju organizma.

Samo neki od razloga zašto bi ovo voće trebalo uvrstiti u svakodnevnu ishranu jer pomažu u očuvanju zdrave probave i zdravlja očiju, sprečavaju rizik od srčanih oboljenja, a koži pomažu da ostane lepa.

Kajsije su bogate vodom pa zbog toga pomažu u održavanju zdravog krvnog pritiska, telesne temperature, zdravlja zglobova i pravilnog rada srca.

Broj komentara 4

Pošalji komentar
(субота, 06.јул.2019 10:16)
anonymous

kospa je kospica

Taj cijanoid koji je kao super otvoran se gubi kada se seme sasusi, a prepoznas ga po gorkom ukusu

(петак, 05.јул.2019 14:40)
anonymous

?

@superfoos

Sta je to "kospa"?

(петак, 05.јул.2019 12:50)
anonymous

imamo sve u prirodi ali...

...
neki brate vole McDonald'd i burgere pa to ti je!

(петак, 05.јул.2019 11:20)
anonymous

Superfood

Osim kospe. Oni (BIO) foliranti sto jedu sve i svasta da paze da se ne otruju. Kospa sadrzi otrovni Cyanogene glycosiden.

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
sreda, 09. april 2025.
13° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom