četvrtak, 05.09.2019, 14:36 -> 14:43
Izvor: RTS, Guardian
Snimajući biciklističku trku razotkrio farmu kanabisa na krovu
Helikopter koji je snimao špansku biciklističku trku Vuelta slučajno je razotkrio uzgajivačnicu kanabisa na krovu jedne zgrade. Gledaoci su na snimku spazili farmu i javili policiji.
Vlasti Katalonije zaplenili su 40 biljaka kanabisa u Igualadi, gradu oko 70 kilometara udaljenom od Barselone, nakon što je snimak podeljen na društvenim mrežama, saopštio je portparol policije Mosos Deskuadra.
El helicóptero de #LaVuelta19 descubre una plantación de marihuana en una azotea. pic.twitter.com/Zhry3x1rng
— AUGC Guardia Civil (@AUGC_Comunica) September 3, 2019
Španska policija objavila je snimak iz vazduha na kojem se vide dve krovne „parcele“. Za sada niko nije uhapšen, jer policija nije mogla da utvrdi kome biljke pripadaju jer krovna terasa nije povezana ni sa jednom stanom.
Gajenje marihuane na privatnom posedu za ličnu upotrebu dozvoljeno je u Španiji, dok su kupovina i prodaja i dalje ilegalni.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar