Vučić na video-konferenciji o KiM

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na video konferenciji o Kosovu i Metohiji, u organizaciji EU, koja predstavlja uvod u nastavak dijaloga Beograda i Prištine, najavljen za četvrtak.

Umesto planiranog nastavka dijaloga Beograda i Prištine u Briselu, danas se održava još jedna video konferencija, jer je kosovski premijer Avdulah Hoti otkazao dolazak.

Video-samit o Kosovu i Metohiji, koji su organizovale Francuska i Nemačka, održan je u petak u Parizu.

"Na samitu nisu približeni stavovi Beograda i Prištine jer na ultimatume kosovskih Albanaca, Srbija ne pristaje", poručio je predsednik Vučić.  

Nastavak dijaloga u Briselu pomeren je za 16. ul.

Za istim stolom delegacije Beograd i Prištine poslednji put sedele su u oktobru 2018.

U razgovorima u Briselu posredovaće šef evropske diplomatije Žozep Borelj i njen specijalni izaslanik za dijalog Miroslav Lajčak. 

četvrtak, 27. mart 2025.
11° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa