Stejt department Beogradu i Prištini: Uzdržite se provokacija i nastavite pregovore

Posle sastanka državnog sekretara SAD Majka Pompea i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Stejt department izdao je saopštenje koje prenosimo u celini.

"Državni sekretar Majkl R. Pompeo sastao se danas u Njujorku sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Sekretar Pompeo pohvalio je snažne odnose SAD i Srbije.

On i predsedik Vučić razmenili su bilateralne vizije stabilnog, bezbednog i prosperitetnog regiona Zapadnog Balkana i nastavka američke pomoći naporima Srbije da se integriše u Evropsku uniju.

Sekretar Pompeo ohrabrio je Srbiju da se fokusira na ovaj strateški cilj uzbrzavanjem reformi i nastavkom pregovora sa Kosovom kako bi se postigao sporazum o potpunoj normalizaciji odnosa usmeren ka međusobnom priznavanju.

Državni sekretar ponovio je da obe strane treba da se uzdrže provokacija koje opterećuju proces normalizacije i da iskažu duh kompromisa i fleksibilnosti neophodan za postizanje dogovora i oslobađanje potencijala koje obe zemlje imaju", piše u saopštenju.

Broj komentara 9

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
ponedeljak, 14. april 2025.
18° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom