Ватерполисти Новог Београда савладали Звезду за крај лигашког дела Суперлиге

Ватерполисти Новог Београда тријумфално су завршили лигашки део домаћег шампионата, пошто су у последњем колу Суперлиге Србије у групи за пласман од првог до шестог места победили Црвену звезду са 9:7.

Екипа Новог Београда је без пораза окончала лигашку део сезоне и у плеј-оф улази са прве позиције. Домаћи су питање победника решили у трећој четвртини коју су добили резултатом 5:0.

У првом полувремену играло се прилично изједначено, а онда су Новобеограђани додали гас, стекли убедљиво вођство и потом меч рутински привели крају. Најефикаснији у победничком табору били су Милош Ћук и Алваро Гранадос са по два гола, док су се код црвено-белих по два пута у листу стрелаца уписали Вук Милојевић и Душан Васић.

У преосталим мечевима Раднички је у Београду савладао Партизан 13:11, а Шабац екипу Вукова 15:13. Нови Београд ће у полуфиналу плеј-офа играти против Шапца, а први меч на програму је 30. априла. Ривал Црвене зевзде биће Раднички из Крагујевца.

Полуфинална серија ће се играти на две победе.