Српски велемајстор Алексеј Сарана првак Европе у убрзаном шаху

Српски велемајстор Алексеј Сарана освојио је титулу првака Европе у убрзаном шаху на шампионату у Загребу.

Сарана је освојио 9,5 поена и налази се на врху табеле, а најближи пратиоци заостају по пола поена. Српски шахиста је у финалу победио Каспера Шопена из Холандије.

Сарана је освојио трећу титулу европског шампиона ове године. Након појединачног злата у стандардном шаху освојеног у марту у Врњачкој Бањи, где је учестовавало око 500 шахиста, уследило је екипно злато са репрезентацијом Србије на недавно завршеном екипном првенству Европе одржаном у Будви.

Новим првим местом у убрзаном шаху комплетирана је серија од три европска злата.

Уколико овим резултатима додамо и прву олимпијску златну медаљу за Србију освојену у е-спорту, онда је сигурно да је ово можда и најуспешнија година за неког шахисту икада, преноси Танјуг.

Од осталих српских играча вреди истаћи одличан резултат велемајстора Александра Инђића, који је освојио 8,5 поена и налази се у врху шахиста европског континента.