Олимпијакос убедљиво до изједначења у серији, играће се мајсторица у Барселони

Кошаркаши Олимпијакоса савладали су Барселону на домаћем терену резултатом 92:58 у четвртом мечу четвртфиналне серије Евролиге.

Олимпијакос је изузетном игром у другој и трећој четвртини успео да преломи утакмицу и лакше од очекиваног дође до изједначења. Серија се поново враћа у Шпанију, где ће у мајсторици бити одлучен нови учесник фајнал-фора.

Гости су нешто боље започели меч и имали су предност током већег дела прве четвртине.

Олимпијакос је у игри одржавао Мустафа Фал који је погодио првих пет шутева из игре и врло брзо стигао до двоцифреног учинка.

Обе екипе су одлично шутирале за два поена у уводном делу сусрета, а разлику је правио бољи шут Барсе за три поена.

Међутим, Олимпијакос је брзо ухватио прикључак и серијом од 17 поена која је трајала од краја прве, до половине друге четвртине, успео да дође до двоцифрене предности.

Српски кошаркаши Филип Петрушев и Никола Милутинов су у тим моментима кажњавали сваки пропуст Барсине одбране и уз Шакила Мекисика су били главни протагонисти преокрета грчке екипе.

Са друге стране се разиграо Џабари Паркер, не дозволивши Олимпијакосу да заврши меч већ након првих 20 минута.

Тим Јоргоса Барцокаса је у првом полувремену постигао чак 53 поена, што је рекорд када су у питању утакмице нокаут фазе Евролиге.

Меч је преломљен почетком треће деонице када је Олимпијакос одличном одбраном и серијом од осам везаних поена дошао до предности коју Барселона није успела да угрози.

Проценти шута гостију рапидно су опадали како се меч ближио крају, што је Олимпијакос искористио и до краја дошао до изузетно убедљиве победе.

Најефикаснији играч победничке екипе био је Мекисик са 21 поеном, док је Фал додао 12 поена.

Петрушев је одиграо нову добру партију и постигао 10 поена уз пет скокова, а Милутинов је уписао осам поена, чему је додао и 11 скокова.

Барселону је предводио Паркер са 10 поена, док је Никола Калинић меч завршио са само два постигнута поена.

Мајсторица се игра наредне недеље, а термин ће бити накнадно одређен.