Сити убедљив против Брајтона

Фудбалери Манчестер Ситија победили су као гости Брајтон резултатом 4:0 у заосталом мечу 29. кола Премијер лиге и тако наставили да грабе ка одбрани титуле првака Енглеске.

Све дилеме око победника решене су већ у првом полувремену.

Кевин де Брујне је у 17. минуту постигао први гол главом у каријери, после центаршута Кајла Вокера. У 26. и 34. минуту голове је постизао Фил Фоден, први из слободног ударца уз мало среће, а други после грубе грешке одбране домаћина. Хулијан Алварез је у 62. минуту поставио коначних 4:0.

Манчестер сити је сад други на табели са 76 бодова, лидер Арсенал има 77, али и утакмицу више. Трећепласирани Ливерпул има 74 бода и исти број утакмица као Арсенал.

Манчестер Сити у наредном колу, у недељу, гостује код Нотингем фореста.