Ф1: Возач Ферарија Карлос Саинц победио у трци за Велику награду Аустралије

Возач Ферарија Шпанац Карлос Саинц победио је у трећој трци сезоне у шампионату Формуле један за Велику награду Аустралије на стази у Мелбурну. Саинц је за један сат, 20 минута и 26,843 секунде вожње у Мелбурну стигао до прве победе у сезони, а треће у каријери.

Шпанац је пре две недеље пропустио трку за ВН Саудијске Арабије, пошто је осмог марта оперисао слепо црево. Он је добио дозволу лекара да учествује у Аустралији, а онда је успео да тријумфује у Мелбурну.

Друго место заузео је његов тимски колега Шарл Леклер, који је за победником каснио 2,366 секунде. Леклер је освојио и додатни бод за најбржи круг на трци.

Трећа позиција припала је возачу Мекларена Ланду Норису, који је за Саинцом заостао 5,904 секунде.

Четврто место освојио је возач Мекларена Оскар Пјастри, док је пети био Серхио Перез из Ред Була.

Бодове су још освојил возачи Астон Мартина Фернандо Алонсо и Ленс Строл, Јуки Цунода из екипе РБ, као и возачи Хаса Нико Хулкенберг и Кевин Магнусен.

Троструки светски шампион и возач Ред Була Макс Ферстапен, који је стартовао са пол позиције, морао је да одустане пошто су му се у трећем кругу запалиле кочнице. Ово је било прво одустајање Ферстапена после две године и трке за ВН Аустралије.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон није завршио трку због квара на мотору у 15. кругу. Његов тимски колега Џорџ Расел одустао је у 56. кругу, пошто је ударио у зид.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 51 бодом, док је Леклер други са 47.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена седмог априла за ВН Јапана.