petak, 18.01.2019, 07:20 -> 07:31
Izvor: Tanjug
El Čapo pobija Trampov argument za izgradnju zida
Američki predsednik Donald Tramp zahteva od Kongresa 5,7 milijardi dolara za izgradnju zida na granici za Meksikom, tvrdeći da će ta fizička barijera sprečiti ulazak heroina. Međutim, statistika i analitičari ukazuju na drugačije stanje.
Tokom suđenja narko-bosu Hoakinu Guzmanu, poznatijem kao El Čapo, utvrđeno je da je on veći deo "teških" droga preneo preko graničnih prelaza gde je bilo federalnih agenata, a ne kroz delove granice bez infrastrukture, prenosi AP.

Prema podacima američke Agencije za suzbijanje narkotika (DEA) iz 2018. godine, najviše heroina zaplenjeno je na kopnenim prelazima u Kaliforniji i Arizoni.
Kako navodi agencija, većina narkotika ulazi u SAD sakriveno u karoserijama automobila i u prikolicama, gde se droga stavlja zajedno sa legalno uvezenim predmetima.

Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 4
Pošalji komentarIma logike
Koliko hiljada vozila prelazi dnevno tu granicu. Te silne tone droge ne dolaze na magarcima preko gudura ili prebacivanjem kesa preko ograde. Kamionima, automobilima, brodovima. Gusci saobracaj, veci rizik i proci i "pasti".
presretnuti i nepresretnuti tovari
Ne moze se na osnovu presretnutog sverca tvrditi da je upravo tu veci deo. to ne odgovara logici stvari
Sto vise barijera za narkotike, to ce ih manje biti i teze ce ih biti svercovati
Zid bi u mnogome sprecio prolaz narkotika, koliko bi tek bilo narkotika da nemaju nikakve barijere.
Naravno
Kako da ih uhvate tamo gde nema kontrole, pa ne mogu da kontrolišu 200 km i više dužinu granice. Tamo gde se kontrola vršila tamo su i zabeleženi uspesi.