Ko uzbunjuje Podgoricu, serija lažnih dojava o bombama

U Podgorici je ovih dana registrovano šest lažnih dojava o postavljenim eksplozivnim napravama na ekskluzivnim lokacijama u tom gradu. Podgorička "Pobjeda" piše da dosadašnja istraga ukazuje da su lažne dojave stigle iz zemalja regiona, tačnije iz Srbije i BiH.

Prema saznanjima lista Pobjeda, zasada se ne zna ko su osobe koje su uputile uznemirujuće pozive, a policije Srbije i BiH, kako se navodi, proveravaju ko su osobe koje su proteklih dana poslale šest lažnih dojava o bombama.

29811546 Полиција Црне Горе Policija Crne Gore

Policajci nisu pronašli eksplozivnu napravu u toku pregleda hotela "Ramada" i okoline tog objekta u Podgorici, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova te zemlje.

Tim za protivdiverzionu zaštitu je, kako se navodi, izvršio pregled ovog objekta i okoline i utvrdio da nema eksplozivne naprave.

Policija ističe da je lažna dojava upućena iz jedne zemlje regiona, a da putem Interpolovih kanala komunikacije i međunarodne policijske saradnje već preduzima aktivnosti radi identifikovanja lica koje se uputilo ovaj poziv, navodi se u saopštenju.

Prethodni poziv stigao je u petak u hotel "Hilton", i to dan pošto je policija istim povodom intervenisala u Poslovnom centru "Kapital plaza".

Policija je prošlog vikenda evakuisala diskoteku "Bigl", Tržni centar "Delta siti" i hotel "Hemera".

Detaljnim pregledom, koji je sprovela antidiverziona jedinica, ispostavilo se da su sve dojave bile lažne. Kako su ranije saopštili iz policije, utvrđeno je da su pozivi stigli iz zemalja u regionu.

"Brojevi sa kojih su upućeni pozivi brzo su identifikovani. Crnogorska policija je odmah putem Interpola i međunarodne policijske saradnje nadležnim organima u tim državama dostavila zahteve za dobijanje potrebnih informacija radi procesuiranja tih osoba. Postupanje po našim zahtevima u tim državama je u toku", naveli su ranije u saopštenju.

Kako su podsetili, sa istim problemom nedavno su se suočile i hrvatska i srpska policija.

"Lažno prijavljivanje o postavljanju eksplozivne naprave u nekom objektu ili na drugom mestu predstavlja krivično delo koje je kažnjivo zakonom. Policija je dužna da postupi po svakoj ovakvoj prijavi i da obezbedi da prostor koji se pregleda bude osiguran i zaštićen, kako ne bi postojao rizik po ljudske živote u slučaju da je dojava istinita", podsećaju iz policije.

Dodaju da osim angažovanja obučenog tima koji pregleda prostorije u kojima je navodno postavljen eksploziv mora da angažuje i službene pse, tehniku i ostale resurse kako bi ATP pregled prostorija bio najefikasnije obavljen.

"Osim dodatnog angažovanja i troškova koje zbog navedenog snosi policija, ovakvim lažnim dojavama stvara se panika i remeti funkcionisanje objekata i rutina zaposlenih i klijenata u objektima koji se po tim lažnim dojavama pregledaju", navode iz policije, prenela je RTCG.

Broj komentara 0

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Zaključano: Otključajte povlačenjem strelice u desno ...
subota, 29. mart 2025.
11° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom