petak, 24.02.2017, 13:27 -> 13:50
Izvor: Tanjug
Vulin: Briga o migrantima na najvišem nivou
U Srbiji je trenutno do 7.000 migranata, od kojih je 860 smešteno u prihvatnom centru u Obrenovcu, izjavio je ministar za rad Aleksandar Vulin navodeći da je briga o njima na najvišem nivou, te da "sa gnušanjem odbija bilo kakvu kritiku o odnosu Srbije prema migrantima".
Vulin kaže i da je sada nešto smanjen priliv migranata u Srbiju, delom zbog poštovanja ugovora EU–Turska, što je dovelo do znatno manjeg broja migranata koji napuštaju kampove u Turskoj.

Vulin je rekao da je manje migranata na ulicama Beograda.
"Mi smo tu da budemo spremni za svaku situaciju i dobru i lošu", naglasio je on.
Vulin je novinarima, nakon što je sa generalnim direktorom Evropske komisije za proširenje Kristijanom Danijelsonom obišao prihvatni centar u Obrenovcu, rekao da svako može da se uveri da su usluge u bilo kom prihvatnom kampu u Srbiji na najvišem mogućem nivou.
On je zahvalio Evropskoj komisija na velikoj pomoći u borbi sa posledicama migrantske krize.
Prema njegovim rečima, ogromna većina migranata u Srbiji je deo azilnog sistema i uživa zaštitu u okviru prihvatnih centara. Ministar kaže da se migranti sada duže zadržavaju u Srbiji i da Srbija odgovara na svoje obaveze i to radi na način na koji nijedna zemlja na migrantskoj ruti ne može da se pohvali.
"Niko ne može da kaže ružnu reč o Srbiji. O nama ružne reči govore oni koji nas nisu videli, oni koji su zlonamerni i oni koji ne žele da Srbija tako dobro izgleda pred čitavim svetom", rekao je Vulin.
On je zamolio međunarodne organizacije i medije da kada pišu o Srbiji da razmisle i da ne govore bez razloga ružno o Srbiji i da svoj veliki uticaj upotrebe da se "uklone granice i ograde, ako misle da je negde bolje".
"Nemamo ništa protiv da iskoriste svoj veliki uticaj i da ove ljude odvedu tamo gde misle da je bolje, ali dok su ovde biće zaštićeni i medicinski zbrinuti", rekao je Vulin i istakao da migranti na svom putu prvi put u Srbiji imaju obezbeđen smeštaj, hranu, lekarsku pomoć i humanost.
On je ponovio da Srbija traži jedinstven evropski pristup u rešavanju migrantske krize do koga, nada se, polako dolazi.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar