Oštrije kazne za čistiji Pariz

Gradonačelnica Pariza An Idalgo predstavila je plan za čistiji grad, koji je često kritikovan da je prljav, i najavila da će kazne biti pojačane.

Plan predviđa 100 novih gradskih policajaca, kupovinu opreme vredne 22 miliona evra i novo radno vreme za čišćenje ulica u večernjim satima.

An Idalgo je izrazila želju da poveća broj pripadnika brigade protiv „gradskog nemara“, koja je uspostavljena u septembru 2016. godine.

U Parizu je tokom 2016. godine bilo 37.000 kazni zbog kršenja pravila čistoće grada.

Gradske vlasti planiraju oštrije kazne prekršiocima koji, na primer, bacaju pikavce na ulici ili đubre pored kontejnera. Ta kazna iznosi 68 evra po osobi. Novim planom se uvode i verbalne kazne policajaca na licu mesta.

Opozicija je sa svoje strane zatražila da pariske četvrti (arondismani) imaju veća ovlašćenja u borbi protiv nemarnih građana.

Pariz je kandidat za Olimpijske igre 2024. godine.

Broj komentara 1

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
nedelja, 30. mart 2025.
8° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom