Ђоковић добио ривала у другом колу Рима - Муте након преокрета савладао Сафијулина

Француз Корентан Муте биће противник српском тенисеру Новаку Ђоковићу у другом колу мастерса у Риму пошто је савладао Руса Романа Сафијулина резултатом 2:1, по сетовима 3:6, 7:6 (7:1) и 6:2 за два сата и 35 минута.

Ђоковић и Муте ће на терен изаћи у петак, а дуел би требало да почне око 19.00 часова, саопштено је на званичном сајту турнира.

У првом сету Француз је направио два, а Рус три брејка и тако стигао до вођства, али је затим уследио велики преокрет.

Муте, 83. на АТП листи, освојио је други сет у тај-брејку, пошто ниједан тенисер није успео да направи брејк.

У трећем сету Муте је направио два брејка и стигао до победе против 39. играча са АТП листе.

Муте је у главни жреб мастерса у Риму ушао као "лаки лузер" пошто је у финалу квалификација био поражен од Бразилца Тијага Монтеира.

Мастерс у Риму игра се за наградни фонд од 7.877.020 евра.