Роналдов плес у Мадриду, Атлетико рутински до полуфинала

Фудбалери Реал Мадрида и Атлетика први су полуфиналисти Лиге шампиона, пошто су у реванш мечевима четвртфинала елиминисали Бајерн, односно Лестер.

Реал је после 2:1 у Минхену савладао Баварце са 4:2, тек после продужетака, пошто је након 90 минута немачки шампион имао 2:1.

Повели су гости, голом Роберта Левандовског у 53. минуту, а изједначио је Кристијано Роналдо у 76. минуту, пре него што је Серхио Рамос постигао аутогол два минута касније.

Бајерн је од 84. минута остао са 10 играча након искључења Артура Видала, што су Мадриђани искористили у продужецима са два гола Роналда (први из офсајда), док је на крају погодио и Марко Асенсио.

Роналдо је уједно постао и први играч са 100 голова у Лиги шампиона, укупно 103 у еврокуповима.

Фудбалери Атлетико Мадрида пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су одиграли 1:1 у гостима са Лестером. Атлетико је у првом мечу славио 1:0 и то му је било довољно за пласман.

Мадриђани су повели у 26. минуту, када је после једне акције Филипе Луис са леве стране упутио дугачак центаршут на другу страну шеснаестерца, где се нашао Саул Нигес, који је главом савладао Каспера Шмајхела са око 12 метара.

Наду је Лестеру вратио Џејми Варди у 61. минуту, када је после гужве у шеснаестерцу једна лопта одбијена до њега, а он ју је са око пет метара закуцао под пречку.

Лестер је наставио да напада и ређао је шансе, а најбољу је пропустио Ријад Марез из слободног ударца у 76. минуту, када је његов шут завршио мало изнад пречке.

У среду се састају Барселона – Јувентус (0:3 први меч) и Монако – Дортмунд (3:2).

Овако су протекли четвртфинални мечеви:

23.14 – Крај меча у Мадриду, Реал је после победе од 4:2 над Бајерном обезбедио пласман у полуфинале.

23.05 – ГОООЛ! Нови гол у Мадриду, Реал води са 4:2. Стрелац Асенсио.

23.03 – ГОООЛ! Фантастични Роналдо новим голом гаси све наде Бајерна.

22.55 – ГОООЛ! Роналдо својим другим голом на мечу доводи Реал на корак од полуфинала!

22.37 – Крај меча у Лестеру (1:1), Атлетико Мадрид је у полуфиналу Лиге шампиона. У Мадриду ће се играти продужеци.

22.25 – Бајерн са десеторицом играча, други жути картон за Артура Видала.

22.19 – ГОООЛ! Кратко је трајала радост Реала, Рамос аутоголом поново доводи Бајерн у вођство – 1:2.

22.17 – ГОООЛ! Кристијано Роналдо главом постиже погодак за 1:1 у Мадриду.

22.01 – ГОООЛ! Џејми Варди враћа наду Лестеру у 61. минуту – 1:1.

21.55 – ГОООЛ! Бајерн води против Реала, стрелац Левандовски са беле тачке.

21.31 – Полувреме на мечевима – Реал–Бајерн 0:0, Лестер–Атлетико 0:1.

21.11 – ГОООЛ! Атлетико води од 26. минута са 1:0, стрелац је Саул Нигез.

20.45 – Почели су мечеви у Лестеру и Мадриду.

20.25 – Познати су састави и за меч на Острву:

Лестер: Шмајхел, Симпсон, Беналуан, Морган, Фукс, Ндиди, Дринквотер, Олбрајтон, Марез, Оказаки и Варди;

Атлетико: Облак, Хуанфран, Савић, Годин, Фелипе, Габи, Хименез, Коке, Нигез, Гризман и Караско.

20.20 – Састави тимова за меч у Мадриду:

Реал: Навас, Карвахал, Начо, Рамос, Марсело, Каземиро, Модрић, Крос, Иско, Роналдо и Бензема;

Бајерн: Нојер, Лам, Хумелс, Боатенг, Алаба, Алонсо, Видал, Алкантара, Рибери, Робен и Левандовски.