Слукас водио Панатинаикос до победе против Макабија и изједначења у серији

Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Макаби резултатом 95:79 у другом мечу четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге.

Панатинаикос је после пораза у првом дуелу успео да дође до изједначења пред селидбу серије у Београд.

Макаби је добро започео дуел и ниво игре из завршнице првог меча пренео и у прву четвртину новог сусрета, дошавши до осам поена предности након уводних десет минута игре.

Џејк Коен је предводио тим из Тел Авива који је одличном тимском игром надоместио изостанак Вејда Болдвина који је меч пропустио због повреде задобијене два дана раније.

Одржавали су гости предност све средине друге деонице када је Костас Слукас серијом тројки повео свој тим ка великом преокрету. Панатинаикос је серијом 19:2 у потпуности променио однос снага на терену и фуриозном завршницом дошао до предности од 12 поена након првог полувремена.

Пауза није помогла израелском тиму да се пресабере, те је предност домаћина наставила да расте. Разиграли су се и Константинос Митоглу и Кендрик Нан, док је Макаби у утакмици одржавао Лоренцо Браун - једини расположени играч гостију у тим моментима.

Међутим, крајем треће и почетком последње деонице, Макаби је заиграо чвршћу одбрану што је уз нешто бољу реализацију било довољно да се тим Одеда Каташа врати у меч.

Осетило се тада одсуство Болдвина, с обзиром на то да није било играча у редовима Макабија који би повукао екипу и донео нови преокрет, те је грчка екипа некако успела да новом серијом сломи отпор ривала и дође до изједначења у серији.

Панатинаикос је предводио Костас Слукас са 29 поена, док је Папапетру додао 15, а Митоглу 14 поена.

Најефикаснији у редовима Макабија био је Браун са 18 поена, док су по 12 постигли Коен и Антонијус Кливленд.

Наредни меч игра се у уторак 30. априла у хали "Александар Николић" са почетком у 19.00 часова.