Добра партија Богдановића у победи Атланте против Портланда

Кошаркаши Атланта хокса победили су на домаћем паркету екипу Портланд трејлблејзерса 120:106 у утакмици регуларног дела сезоне НБА лиге. Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић уписао је 16 поена уз четири скока и пет асистенција.

Хокси су уписали трећу победу у низу, чиме су направили велики корак ка опстанку на 10. позицији на табели која води у плеј-ин.

Атланта има 33 победе, док је 11. Бруклин са 28 и утакмицом више, па скоро да не постоји сценарио у којем би се осам утакмица пре краја регуларног дела нешто променило.

Током прва два периода екипе су играле уједначену кошарку, смењивале се у вођству, а нико није имао више од два поседа предности.

Друго полувреме донело је ипак стабилнију игру гостију. Атланта је у трећој четвртини значајно поправила проценте шута, а Портланд није успевао то да испрати.

Домаћин је у овом периоду стекао двоцифрену предност коју је успешно одржавао до самог краја меча, а која је на почетку одлучујуће четвртине износила и 19 поена разлике.

Дежонте Мари је за Атланту убацио 30 поена, Метјуз је додао 21, Богдановић је пратио са 16, а Капела и Хантер са по 13 поена.

У екипи Портланда Бантон је постигао 31 поен, а Камара 17.