Лучић промашио шут за победу у Валенсији - Партизан је поново кројач своје судбине

Кошаркаши Валенсије победили су на свом паркету Бајерн из Минхена резултатом 70:68 у утакмици 30. кола Евролиге, што је исход којим може да буде задовољан и Партизан.

У директном дуелу два најозбиљнија конкурента београдском Партизану у борби за десету позицију и пласман у плеј-ин Евролиге, боља је била Валенсија, која је победом направила услугу црно-белима.

Партизан и Валенсија сада имају једнак скор (14-16), али су црно-бели славили на гостовању у Шпанији и тек им у последњем колу предстоји дуел са изабраницима Алекса Мумбруа у "Штарк арени", па судбину држе у својим рукама, што до вечерас, барем у теорији, није био случај.

Тим Жељка Обрадовића је два пута изгубио од Бајерна и лигашки део такмичења мораће да заврши са тријумфом више од представника Немачке како би остао испред њега на табели, за шта му је требала мала помоћ других јер су и црно-бели и Баварци 30. коло дочекали са скором 13-16.

До јуче су кошаркаши Партизана били у ситуацији да им ни пет победа у преосталих пет кола не гарантује пласман у плеј-ин, али након тријумфа над Басконијом и пораза Бајерна, шампион АБА лиге је поново сам кројач своје судбине.

Црно-белима иде у прилог и чињеница да ће три од преостале четири утакмице одиграти у Београду, док екипу Пабла Ласа тек чека захтеван распоред. Играће три меча у Минхену и један на страни, али су јој противници у последња три кола тимови са чела табеле - Барселона, Панатинаикос и Монако. Пре тога, у петак дочекује Макаби.

Лучић промашио победу уз звук сирене

Валенсија је вечерас доминантно ушла у меч, водила је 23:8, а након десет минута кошарке имала 13 поена предности (28:15). Ипак, упорни Бајерн је постепено топио заостатак и у последњи квартал ушао са свега поеном мање од шпанске екипе (57:56).

Чим је почела четврта четвртина, Баварци су после дуго времена прешли у вођство, али оно није потрајало. У периоду тврде и нервозне кошарке са много грешака и промашаја, а мало погодака на оба краја терена, домаћи су се нешто боље снашли, имали су више среће и "изрударили" победу.

Лако је могло бити другачије пошто су гости из Минхена имали последњи напад, одлично су га организовали и изградили потпуно отворену позицију за Владимира Лучића, али је некадашњи играч Партизана промашио шут за три поена уз звук сирене.

Лучић је утакмицу завршио са седам поена, четири скока и асистенцијом. Девин Букер се истакао међу играчима Бајерна са 16 поена и шест скокова. Франсиско је убацио 12, а Едвардс 10 поена.

Победнички тим је играо по нотама Криса Џонса који је тријумфу допринео са 19 поена. Инглис га је следио са 15, док је Оџелеје стао на 14 поена. Српски кошаркаш Стефан Јовић је на паркету провео 26 минута током којих је забележио четири поена, две асистенције и ухваћену лопту.