Онанин "нокаут" коштао Јунајтед победе, Њукасл се примакао "петардом"

Фудбалери Манчтестер јунајтеда ремизирали су са Барнлијем 1:1 на "Олд Трафорду" у мечу 35. кола Премијер лиге. Њукасл је био убедљив против "фењераша" Шефилда 5:1.

Домаћини су се озбиљно мучили против екипе у зони испадања и на крају су дошли тек до бода.

Јунајтед је повео голом Антонија у 79. минуту после ужасне грешке одбране као правог поклона за Бразилца.

Чинило се да све иде рутинским током док голман Јунајтеда Андре Онана није "боксовањем" у петерцу ударио ривалског играча Зекија Амдунија у 86. минуту. Амдунија ударац у главу није пореметио да постигне гол са "беле тачке" и донесе изједначење за тим Венсана Компанија.

"Црвени ђаволи" су шестопласирани са 54 бода, на позицији која води у Лигу конференција.

Следећи ривал Манчестер јунајтеда је Кристал палас, док Барнли у наредном колу дочекује Њукасл, главног конкурентна "црвених ђавола" у борби за последње место које води у Европу.

Њукасл се победом 5:1 над последњепласираним Шефилдом приближио на бод заостатка од Јунајтеда.

Шефилд је био први који се радовао голу, пошто је Ален Ахмедхоџић био стрелац већ у петом минуту. Александар Исак је изједначио у 26. минуту. У другом полувремену су виђена још четири поготка, сви у мрежи Шефилда - Гимараеш у 54, Исак из пенала у 61, аутогол Бена Осборна у 65. и Калум Вилсон у 72. минуту.