Нови Пазар лако до три бода у Сурдулици

Фудбалери Новог Пазара победили су у Сурдулици екипу Радника резултатом 4:1 у утакмици другог кола плеј-аут фазе Суперлиге Србије.

Радник је пред почетак плеј-аута Суперлиге Србије такмичење у регуларном делу првенства завршио победом над крушевачким Напретком, али се брзо вратио старим навикама, претходног викенда изгубио у Нишу, а данас и од Новог Пазара на свом терену.

Адешина Адетунђи Разак је већ у 25. минуту начео мрежу Радника, а шест минута касније било је 2:0 након поготка Николе Срећковића.

Ни у другом полувремену није гостима требало дуго да увећају предност, пошто је у 61. минуту гол погодио Драган Бојат.

Десет минута касније на семафору је писало 0:4, а за то се побринуо Срећковић својим другим голом на утакмици.

Почасни погодак за Радник постигао је са беле тачке Борко Дуроњић у 82. минуту, када је питање победника већ било решено.

Одавно прежаљени Радник ће се готово извесно наредне сезоне такмичити у нижем рангу српског фудбала, док је Нови Пазар освојио 39. бод и избио на девето место на табели, од којег у плеј-ауту даље неће ни моћи.