Ни 50 поена Мичела није помогло, Орландо изборио "мајсторицу"

Кошаркаши Орландо меџика су победом 103:96 над Кливленд кавалирсима изједначили серију на 3-3. Пресудни меч се игра у Кливленду.

У мечу обележеном интервалима у вођству и једне и друге екипе, последњу серију имали су играчи Орланда.

Орландо је боље отворио меч и држао предност до старта другог полувремена. Следи јак одговор гостију са 13 поена у низу за потпуни преокрет. Ипак, домаћини нису устукнули.

На четири минута до краја утакмице и при резултати 89:89, екипа Меџика чини серију 9:2 за успостављање сигурније дистанце. Кливлендови игачи нису успели да се примакну.

Изузетан меч за Кливленд без повређеног центра Џарета Алена је одиграо Донован Мичел са 50 поена. Најближи од саиграча му је био Дарију Гарланд са 21 поеном.

Код победничког састава је лсита стрелаца равномерија. Паоло Банкеро је био најефикаснији са 27 поена, уз осам скокова и четири асистенције. Франц Вагнер је стао на 26, а Џејлен Сагс на 22 поена.

Пресудна седма утакмица игра се у Кливленду у недељу од 19.00 по средњеевропском времену.