Феноменалан меч у Монаку - Фенер након продужетка и преокрета дошао до брејка

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су након продужетка Монако резултатом 95:91 у првом мечу четвртфиналне серије Евролиге.

Фенер је бољом игром у другом делу меча, а нарочито у продужетку успео да дође до победе против фаворизованог противника, а самим тим и до значајне предности пред наставак серије.

Монако је много боље започео меч и већ након прве четвртине имао 11 поена предности.

Одлично су домаћи распоредили поене од самог старта, што им је уз чврсту одбрану донело уводну предност.

Међутим, како је меч одмицао, гости су успевали да пронађу нападачки ритам. Када нико од носилаца није успео да повуче турски тим, појавио се Нејтан Сестина и донео преко потребне поене и енергију својој екипи.

На крају треће деонице само један поен је раздвајао два тима и деловало је да је Фенербахче у налету који би могао да искористи и преокрене меч.

Међутим, Ели Окобо се разиграо у последњој деоници и повео своју екипу ка новој значајнијој предности, али се екипа Шарунаса Јасикевичијуса није предавала.

Тајлер Дорси је иницирао нову серију гостију који су у последња два минута ситгли до преокрета и утишали публику у Монаку.

Уследила је узбудљива завршница у којој је Марко Гудурић имао шут за победу, али је након продора и промашио и меч је отишао у продужетак.

У додатних пет минута Фенер је био бољи тим и вођен Ником Калатесом и Најџелом Хејс-Дејвисом успео да дође до брејка и важног тријумфа.

Најефикаснији у редовима победничке екипе био је Хејс-Дејвис са 19 постигнутих поена. Калатес је додао 17, а Сестина 16 поена.

Гудурић је постигао 11 поена, а имао је и пет асистенција за скоро 30 минута проведених на паркету.

Монако је предводио Ели Окобо са 19 поена, док су Лојд и Џејмс додали 16 поена.