Извор: РТС

Рукометашице Црне Горе опет за гол боље од Србије у квалификацијама за Европско првенство

Женска рукометна репрезентација Србије поражена је од Црне Горе у Подгорици 26:25 у четвртом квалификационом мечу за Европско првенство.

Рукометашице Црне Горе оствариле су пласман на првенство Европе, док ће се Србија борити за континентални шампионат у мечевима против Бугарске и Турске.

Први меч у Зрењанину завршен је поразом Србије 31:30, а у дуел у Подгорици је исто окончан голом разлике у корист Црне Горе.

Србија се тренутно налази на трећем месту групне фазе квалификација са три бода, док Црна Гора има максималан учинак од четири тријумфа и осам бодова.

Изабранице Уроша Брегара преостала два меча играју 3. априла са Бугарском, где слове за фаворита дуела, док четири дана касније дочекују Турску у Зрењанину са којом ће у директном мечу одлучити о другом учеснику из Шесте групе квалификација на Европско првенство.

У редовима Србије Јована Јововић, Сања Радосављевић и Анђела Јањушевић биле су најефикасније са пет голова, док је у тиму Црне Горе најбоља била Татјана Брновић са седам голова.

Дуел у Подгорици био је током већег дела потпуно уједначен, екипе су се повремено смењивале у вођству, али је Црна Гора ипак била фокусиранија у финишу меча.

Мора се напоменути и очита грешка судија, јер је утакмица претендовала да се заврши нерешеним резултатом. Заиста нејасна одлука арбитара, може се рећи, осигурала је тријумф Црне Горе.

Судијски двојац из Хрватске Давор и Зоран Лончар су у финишу, практично у последњем нападу на мечу, досудили фаул у нападу Јовани Јововић, која је притом имала изгледну прилику да постигне гол за изједначење.

Јововићева узгред готово да није имала контакт са противничким рукометашицама.

Пласман на Европско првенство обезбедиће две првопласиране селекције из сваке од осам група, као и четири најбоље трећепласиране екипе.

Европско првенство биће одржано од 28. новембра до 15. децембра 2024. године у Аустрији, Мађарској и Швајцарској.

Шеста група:

1. Црна Гора 8
2. Турска 5
3. Србија 3
4. Бугарска 0

Крај утакмице, Црна Гора - Србија 26:25

Завршен је меч у Подгорици. Црна Гора је савладала Србију у четвртом мечу квалификација за Европско првенство.

Још 32 секунде до краја меча - 26:25

Селекторка Црне Горе затражила је тајм-аут. Домаћи тим има предност од једног гола, а до краја меча остале су још 32 секунде.

57' Црна Гора повећава предност - 26:24

Селектор Урош Брегар је затражио тајм-аут.

55' Црна Гора има гол предности - 25:24

Рукометашице Црне Горе у самој завршници меча улазе с голом предности.

Велика је напетост на терену у Подгорици, јер су подједнаке шансе тимовима да дођу до тријумфа.

Црна Гора би победом остварила пласман на првенство Европе, док би Србији тријумф донео бољу позицију пред дуеле са Турском и Бугарском.

52' Наставља се борбена игра Србије - 24:24

Рукометашице Србије играју одлично у нападу, док је тактика у одбрани да изнуђују ударце код противница.

48' Тајм-аут селектора Брегара

Успеле су Црногорке да преокрену резултат који је тренутно 22:21, а селектор Србије је затражио тајм-аут.

Србија је имала 18:16, а Црна Гора је успела да дође до повољнијег резултата, пред финиш утакмице.

Србија и Црна Гора су девет пута играле међусобне мечеве, а Црногорке имају бољи скор са шест победа, једна утакмица је завршена ремијем, а један меч је припао Србији.

47' Армел Атингр одлична на голу Црне Горе - 21:21

Голман селекције Црне Горе Армел Антигр одлично брани у овим тренуцима. Рукометашице Србије покушавају са свих страна да угрозе гол противница, али им не полази за руком.

41' Црна Гора изједначила - 18:18

Искористиле су рукометашице Црне Горе играчицу мање у тиму Србије и стигле до изједначења, што додатно уноси тензију у игри.

Србија је у друго полувремену заиграла изузетно добро у офанзици, док је Црна Гора на почетку помало деловало дезоријентисано.

Анђела Јањушевић и Сања Радосављевић имају по четири гола.

37' Србија има два гола предности - 17:15

Рукметашице Србије користе лошу организацију Црне Горе у нападу и долазе до два гола предности.

35' Спорији почетак другог дела - 15:15

Друго полувреме утакмице у Подгорици између Црне Горе и Србије започето је чврстом игром на обе стране.

Гостујућа екипа је стигла до гола предност, а домаћи тим је изједначио поготком из седмерца.

Почело је друго полувреме

Крај првог полувремена, Црна Гора - Србија 14:14

Србија је одиграла боље прво полувремене у односу на исти период дуела у Зрењанину.

Србија је на минут до краја утакмице имала гол предности, али је испустила прилику да тријумално заврши први део меча.

Ипак, на крају може се рећи да је резултат заслужено уједначен.

24' Изједначење - 11:11

Након тајм-аута селектора Брегара, Србија је надокнадила два гола заостатка.

22' Тајм-аут Брегара

Селектор Србије је затражио тајм-аут, први на утакмици. Још нешто мање од 10 минута игре је остало до краја првог полувремена.

20' Црна Гора одржава предност - 11:9

Рукометашице Црне Горе одржавају предност. Домаћа екипа је релизовала четири седмерца. Србија не успева да заустави напад Црногорки и то се одражва на резултат.

13' Црна Гора направила прву осетнију предност - 7:5

Серијом од 3:0, Црна Гора је стигла до осетније предности на утакмици. Србија не успева да консолидује игру у нападу.

10' Гол за голом - 5:5

Ниједна од две репрезентације не успева да направи осетнију разлику на утакмици.

Србија игра позиционе нападе, а у одбрани рукометашице селектора Уроша Брегара делују чврство и стабилно.

5' Уједначен почетак дуела - 3:3

Успеле су рукометашице Србије да дођу до предности од једног гола на почетку, али су домаће играчице брзо анулирале предност.

Уводни минути меча протекли су у уједначеној игри селекција. Екипе дуго комбинују нападе, јер их с друге стране чека чврста и пожртвована одбрана.

Почела је утакмица

Рукометашице Србије имају први напад на утакмици.

Интонирање химни

Почело је интонирање химни, прво рукометашице Србије слушају "Боже правде".

Рукометашице су на паркету

Рукометашице Србије и Црне Горе су на терену, управо је почело представљање играчица, а уследиће и интонирање химни.

Турска декласирала Бугарску

Реорезентација Турске убедљиво је савладала Бугарску 38:13 у четвртом мечу квалификација Шесте групе.

Шеста гурпа:

1. Црна Гора 6
2. Турска 5
3. Србија 3

Арена у Подгорици распродата

Рукометни савез Црне Горе јавио је да су све карте за дуел са Србијом у "Бемакс арени" у Подгорици распородате. Спортски објекат прима око 2.500 људи на трибинама.

Србија после Црне Горе гостује код Бугарске и дочекује Турску

Тренутни поредак на табели Шесте групе говори да ће Србија без обзира на резултат утакмице против Црне Горе и даље имати директне конкуренте за пласман на првенство Европе, у дуелима са Бугарском у гостима и Турском у Зрењанину.

Прве две селекције ће изборити директан пласман на европски шампионат, док ће се учинак треће репрезентације бодовати на основу резултата свих трећепласираних тимова у квалификацијама.

Србија жељна реванша

Црна Гора је у Зрењанину била боља за гол, а изабранице селектора Уроша Брегара имаће прилику да се реванширају противницама.

Црна Гора је у досадашњем делу квалификација остварила максималан учинак - три тријумфа. Поред победе над Србијом, Црногорке су биле боље и од селекције Турске и Бугарске.

Стање у Шестој групи

Рукометашице Србије у досадашњем току квалификација имају по једну победу, пораз и реми.