Vujanović: Članstvo u NATO neće uticati na odnose sa Srbijom

Predsednik Crne Gore Filip Vujanović izjavio je da članstvo Crne Gore u Alijansi ne može uticati na odnose sa Srbijom.

"To je stvar naših spoljnih politika. I mislim da se spoljne politike moraju uvažavati i u smislu poštovanja suvereniteta i ravnopravnosti svake države", rekao je Vujanović novinarima nakon svečane sednice opštine Ulcinj, organizovane povodom Dana opštine, prenosi RTCG.

Govoreći o ratifikaciji sporazuma o demarkaciji Crne Gore i Kosova, rekao je da očekuje da i kosovska skupština ratifikuje taj sporazum.

"Očekujemo da je to interes stanovnika Kosova, čiji vizni režim zavisi od toga i Crna Gora će sa pažnjom i punim strpljenjem čekati odluku kosovskog parlamenta", rekao je Vujanović.

Broj komentara 5

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
subota, 15. mart 2025.
16° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa