Dodik odbacio mogućnost prekrajanja granica RS
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik naglašava da sva njegova politička borba godinama unazad nije ništa drugo do očuvanje RS i nadležnosti koje su joj dodeljene Dejtonskim sporazumom.
Na pitanje da prokomentariše izjavu potpredsednika Republike Srpske iz reda hrvatskog naroda Josipa Jerkovića, kojom u kontekst federalizacije stavlja i mogućnost izmena granica RS, Dodik je rekao da je to apsolutno neprihvatljivo i neizvodljivo i da, sudeći po dosadašnjim izjavama funkcionera HDZ-a, to predstavlja njegov lični stav.
Da li će Federacija BiH ući u proces federalizacije, naveo je Dodik, to je pitanje za Federaciju i političare koji tamo imaju političku odgovornost.
"Zabrinjavajuće je da one političke partije iz Republike Srpske, koje su se svom snagom obrušile na Jerkovićev očigledno lični stav, prećutkuju daleko teže izjave i postupke bošnjačkog člana Predsedništva BiH Bakira Izetbegovića, čija neskrivena politička platforma je urušavanje, a potom i gašenje Republike Srpske", ocenio je Dodik, preneli su banjalučki mediji.
Jerković je juče rekao da se nada da bi se, nakon unutrašnjeg preuređenje BiH, u okviru hrvatske federalne jedinice mogao naći veći deo Posavine i delovi Republike Srpske.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 1
Pošalji komentarTako je
Само тако сталожено,одлучно председниче Додик.