ponedeljak, 10.10.2016, 09:25 -> 09:50
Izvor: Tanjug
Sarajevo, počinje prebrojavanje glasova za Srebrenicu
Glasački listići sa pet biračkih mesta iz Srebrenice biće prebrojani u Glavnom centru za brojanje glasova u Sarajevu, uz prisustvo posmatrača, potvrdila je portparolka Centralne izborne komisije BiH Maksida Pirić.
Prema zaključku CIK-a BiH, u Glavnom centru za brojanje glasova će brojanju glasova sa pet biračkih mesta iz Srebrenice moći da prisustvuju akreditovani posmatrači za ova biračka mesta političkih subjekata koji se pojavljuju na glasačkom listiću.
Vreće sa glasačkim materijalom iz Srebrenice dovezene su u subotu uveče u 19 sati u skladište CIK-a u Istočnom Sarajevu.
"U ovo skladište u Istočnom Sarajevu stiže izborni materijal iz cele BiH", rekla je Pirićeva.
Izborni materijal je u subotu u 11 sati preuzet od Opštinske izborne komisije Srebrenica, a zatim je nastavljen put na preuzimanju materijala u opštinama Bratunac, Milići, Vlasenica i Šekovići.
Prema preliminarnim, nezvaničnim i nekompletnin podacima CIK-a, zajednički srpski kandidat za načelnika Srebrenice Mladen Grujičić osvojio je 3.980 glasova birača na lokalnim izborima 2. oktobra, a aktuelni gradonačelnik Ćamil Duraković 1.742.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 2
Pošalji komentar