nedelja, 30.03.2025, 21:33 -> 21:49
Izvor: RTS, FK Partizan
FK Partizan: Zahtevamo hitnu istragu povodom incidenta sa Aleksandrom Jovanovićem
Fudbalski klub Partizan objavio je da je kapiten prvog tima Aleksandar Jovanović podneo zvaničnu prijavu policiji zbog, kako se navodi, prekomerne upotrebe sile od strane organa reda. Incident se dogodio večeras, oko 18 časova, na ulazu u Sportski centar "Voždovac" na Banjici, uoči revanš utakmice četvrtfinala rukometnog Evrokupa između Partizana i grčkog AEK-a.
Fudbalski klub Partizan je povodom ovog događaja objavio zvanično saopštenje u kome zahteva od nadležnih organa da sprovedu hitnu i efikasnu istragu, kako bi se što pre došlo do svih relevantnih informacija i objašnjenja u vezi sa ovim nemilim događajem.
Saopštenje Fudbalskog kluba Partizan prenosimo u celini:
"Kapiten Fudbalskog kluba Partizan i reprezentativac Srbije, Aleksandar Jovanović, u svojstvu građanina, večeras je u policijskoj stanici prijavio prekomernu upotrebu sile od strane organa reda, nakon incidenta koji se danas, oko 18 časova, dogodio na ulazu u SC “Voždovac”.
U izjavi koju je dao u prisustvu svog advokata, Aleksandar Jovanović je istakao da je na ulazu u halu na Banjici, gde je došao da podrži Rukometni klub Partizan u revanšu četvrtfinala Evrokupa protiv grčkog AEK-a, zaustavljen od strane policijskih službenika, i u eskalaciji koja je potom usledila, kao što se može videti na snimcima koji su se pojavili u javnosti - Jovanović se u jednom trenutku našao na podu.
Fudbalski klub Partizan zahteva od nadležnih organa da sprovedu hitnu i efikasnu istragu kako bismo u najkraćem mogućem roku dobili sve relevantne informacije i objašnjenja u vezi sa ovim nemilim događajem. Istovremeno, ukoliko se utvrdi da je prilikom intervencije organa reda došlo do prekoračenja ovlašćenja ili nepostupanja u skladu sa pravilima i zakonom, očekujemo da se učesnici u incidentu adekvatno sankcionišu", navodi se u Partizanovom saopštenju.
Komentari