Gvardiola: Imamo sjajne igrače, ali nemamo oružje kakvo imaju Čelsi i Junajted

Pep Gvardiola je priznao da je neuspeh u pokušaju da se dovede Hari Kejn ovog leta ostavio njegovu ekipu bez podjednakog napadačkog potencijala onom koji imaju rivali Mančester Sitija u borbi za titulu.

Kejn je imao želju da pređe na Etihad, ali je previsoka cena i nespremnost Totenhema da o njoj dodatno pregovara učinila da kapiten engleske selekcije ostane u Londonu.

Nasuprot tome, Čelsi je doveo (vratio) Lukakua, dok je u Mančester Junajted stigao Kristijano Ronaldo.

Mančester Siti je relativno komforno osvojio titulu prošle godine, iako je Aguero, kao projektivani prvi centralni napadač, propustio većinu  utakmica zbog povrede. Siti je u prethodnom prelaznom roku doveo Džeka Griliša.

"Napadač je napadač – oni žive malo van mehura. Uz golmane, oni su nešto najbliže specijalizovanim igračima u jednom timu", rekao je Pep Gvardiola.

"Njih je, stoga, i najteže dovesti. Imali smo privilegiju da imamo Serhija tolike godine ovde, ali je, nažalost, prošle godine imao dosta problema sa povredama".

"Preživeli smo bez njega, takoreći, ali sa njim smo imali dodatni kvalitet. Imamo izvanredne fudbalere, ali nemamo baš to oružje, kakvo imaju Junajted, Čelsi ili Totenhem", istakao je Gvardiola.

On je istakao da, pošto nemaju igrača koji će postići 25 golova u sezoni, to moraju da urade kao tim.

ponedeljak, 21. april 2025.
27° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom