sreda, 25.01.2017, 15:47 -> 18:03
Izvor: RTS, Tanjug, Beta
Bolt ostao bez jednog olimpijskog zlata zbog dopingovanog kolege iz štafete!
Jamajčanin Jusein Bolt će morati da vrati jednu od svojih devet zlatnih olimpijskih medalja, pošto je njegov kolega iz štafete u disciplini četiri puta 100 metara Nesta Karter bio pozitivan na zabranjene supstance 2008. godine u Pekingu.

Karter je bio deo jamajčanskog tima u diciplini četiri puta 100 metara, i sa njim osvojio prvo mesto u Pekingu 2008. godine.
Kako se navodi u odluci MOK-a, Karter je bio pozitivan na metilheksanamin, a samim tim su medalje izgubila i preostala trojica članova: Majkl Frejter, Johan Blejk i najbrži u istoriji Jusein Bolt, koji sada ima "samo" osam zlatnih olimpijskih medalja.
Prema novom poretku, zlato je pripalo Trinidadu i Tobagu, srebro Japanu, a bronza štafeti Brazila.
MOK je saopštio da je Karter priznao da je uzeo tu supstancu kako bi mu pomogla da se oporavi posle treninga i kako bi izgradio mišićnu masu, po savetu trenera Stivena Frensisa.
"On je rekao da nije bio svestan da se radi o supstanci metilheksanamin. Rekao je i da se seća da je u jednom trenutku tokom karijere dobio informacije o dopingu od jamajčanske antidoping agencije, ali tvrdi da nije dobio nikakvu formalnu obuku za borbu protiv dopinga", navodi se u saopštenju MOK-a.
Karter je bio i član jamajčanske štafete na Igrama u Londonu 2012. godine, gde je njegova ekipa ponovo osvojila zlatnu medalju i postavila novi svetski rekord, od 36,84 sekunde.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 3
Pošalji komentarZanimljivo !
Zanimljivo kako su američki sportisti disciplinovani ! Oni se nikako ne dopinguju .....hmmm....
Tek onako
I dotični Bolt je debelo nadopingovan...
Interesantno
Taj Karter je 100% Rus jer se samo oni dopinguju.