Џејмс и Расел заказали дуел Лејкерса са Денвером у првој рунди плеј-офа

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса савладали су у плеј-ин мечу Њу Орлеанс пеликансе 110:106.

Лејкерси су победом против Пеликанса заузели седмо место на табели, што значи да ће они бити прва препрека Нагетса у борби за одбрану НБА титуле.

Утакмица је почела боље по гостујући тим, после 12 минута игре у Њу Орлеансу, домаћин је водио са 34:26, а њихова игра обећавала је континуитет, што се ипак није десило.

Тим из Лос Анђелеса у потпуности је надиграо ривала у другом периоду убацивши 34 поена, а примивши свега 16.

Најзаслужнији за вођство Лејкерса на полувремену били Су Д'Анџело Расел и Леброн Џејмс који су убацили округло половину поена своје екипе у прве две четвртине.

Расел је тим одржавао у егалу у првом делу, док је Џејмс био покретачка осовина екипе у другом убацивши по 15 поена после 24 минута игре.

Гости су после полувремена успевали да стигну и до плус 18, али су Пеликанси то надокнадили, дошли неколико пута до изједначења у последњој четвртини, али су поново Расел и Џејмс својим потезима одржали екипу у животу.

Леброн је меч завршио са 23 поена, Расел је додао 21, Дејвис 20, Ривс 16, а Хачимура 13.

Одличну ролу за домачина имао је Зајон Вилијамсон са 40 поена уз 11 скокова, али је помоћ саиграча изостала, јер је други најефинакснији у тиму био Марфи са тек 12 поена.

Друга звезда екипе Брендон Инграм разочарао је навијаче са 11 поена.

Пеликансима је остала борба за осму позицију против Сакраменто кингса који су елиминисали Голден Стејт вориорсе.