Леверкузен у последњим минутима преокренуо против Хофенхајма

Фудбалери Бајера из Леверкузена после преокрета савладали су екипу Хофенхајма са 2:1 у утакмици 27. кола Бундеслиге. Фрајбург је у гостима надиграо екипу Борусије из Менхенгладбаха 3:1, Волфсбург је надиграо екипу Вердера 2:0.

Хофенхајм није успео да издржи нападе Бајера, и да Бајерну донесе наде да седам кола пре краја лиге може да дође до титуле немачког шампионата.

Гостујући тим повео је у 33. минуту поготком Бејера на асистенцију Вегхорста. Овим резултатом окончано је и прво полувреме у којем је домаћин неколико пута био близу гола.

Други део меча настављен је у истом ритму. Бајер је нападао, али је гостујући тим успевао да се брани. Екипа Ћабија Алонса у овом периоду упутила је чак 25 шутева ка голу ривала, док су на читавом мечу имали 36 покушаја.

Отпор Хофенхајма, домаћи тим сломио је тек у 88. минуту када је Андрих на асистенцију Таха донео поравнање, само три минута касније, Патрик Шик је у првом минуту надокнаде, по ко зна који пут ове сезоне донео победу Бајеру који сада има солидну бодовну предност у односу на Бајерн.