Аталанта убедљива против Удинезеа, Емполи одолео Јувентусу упркос одличном Влаховићу

Фудбалери Аталанте надиграли су Удинезе са 2:0 на свом терену У првом данашњем мечу 22. кола Серије А. Српски интернационалац Душан Влаховић новим голом наставио је серију одличних игара али је првопласирани Јувентус одиграо 1:1 и поделио бодове са подпоследњим Емполијем.

Аталанта је од самог старта преузела иницијативу и питање победе практично разрешила већ у првом полувремену и остварила четврту везану победу, а шести узтастопни сусрет без пораза.

Повели су у 33. минуту поготком Алексеја Миранчука на асистенцију Шарла Де Кетелереа, а Белгијанац је наместио и други гол своје екипе.
У првом минуту судијске надокнаде у првом полувремену је након његовог додавања мрежу затресао Ђанлука Скамака и ојачао позицију свог тима на четвртом месту табеле.

Фудбалери Јувентуса ремизирали су против Емполија са 1:1 (0:0) иако су били велики фаворити у дуелу на свом терену против тима са зачеља табеле.

Томе је у великој мери допринело и то што је Јувентус од 18. минута имао 10 фудбалера након искључења Аркадијуша Милика због неопрезног старта.

Једини гол за Стару даму постигао је српски репрезентативац Душан Влаховић у 50. минуту и наставио одличну голгетерску серију.
Њему је ово пети погодак на последња три меча, а укупно је постигао 12 у сезони, али недовољно за победу јер је Томазо Балданци изједначио у 70. минуту.

Филип Костић одиграо је 78 минута за Јувентус, који и даље води на табели са 53 бода, два више од Интера, али и две утакмице више.

У последњој вечерашњој утакмици Милано је са Болоњом одиграо нерешено 2:2 на свом терену и поделио бодове.