Novi protest "Samopredeljenja" zbog dolaska Vučića u Tiranu

Pristalice pokreta "Samoopredeljenje" u Albaniji okupili su se i danas u blizini hotela u kojem se održava samit najviših zvaničnika Albanije, Srbije i Severne Makedonije, protestujući zbog dolaska predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Nakon protesta u petak, okupljeni i danas protestuju i zbog održavanja samita u okviru inicijative takozvanog "mini Šenegena", nazivajući "sramotnom" odluku albanskog premijera da ugosti Aleksandra Vučića.

"Sramota", čuli su se glasovi demonstranata iz Pokreta "Samoopredeljenje" u Albaniji.

Predsednik Srbije stigao je u petak popodne u Tiranu, na samit sa premijerima Albanije i Severne Makedonije Edijem Ramom i Zoranom Zaevim.

Vučić je povodom protesta i toga što su ga proglasili "personom non grata" rekao da ljudi koji protestuju Tirani protiv regionalnog udruživanja mnogo su više okrenuti prošlosti i bez vizije budućnosti.

"Nisam fasciniran kada neko pogrdama hoće da promeni politički stav, neću svoj odnos promeniti niti ja, niti Edi Rama. Ne ide to tako", rekao je Vučić i dodao da je se odlično oseća u Tirani pošto su prema njemu bili gostoljubivi i da nema nijednu primedbu na ljude koji su bili u njegovom okruženju.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса