Trideset prvi protest "Jedan od pet miliona" u Beogradu

U Beogradu je održan 31. po redu protest "Jedan od pet miliona".

Na početku protesta kod Terazijske česme okupljenima se obratila profesorka Univerziteta u Nišu Tamara Milenković Kerković koja je istakla pojavu masovnog odlaska mladih iz zemlje, ističući da joj mnogi studenti traže preporuke kako bi otišli u inostranstvo.

Milenković Kerkovićeva koja je i potpredsednica Dveri rekla je da su protesti borba "za smenu korumpiranog sistema koji je zemlju doveo do sveukupnog sloma". 

Uroš Marković iz Sportsko-rekreativnog centra "Milan Gale Muškatirović" govorio je o gradilištu na Trgu republike, posečenom drveću na Kalemegdanu zbog izgradnje gondole kao i o obnovi pasarele na Dorćolu iznad pruge koja više nije u funkciji.

Kritikovao je i navodnu nameru beogradskih vlasti da preuzmu upravljanje SRC "Milan Gale Muškatirović" od opštine Stari grad.

Protestna povorka kretala se trasom kralja Milana – Takovska – RTS – Bulevar despota Stefana – zgrada Policijske uprave grada Beograda, odakle se građanima obratio aktivista Miloš Injac.

Govoreći o, kako je rekao, pravdi koja "progleda kada su određeni interesi u pitanju", aktivista Injac je naveo, između ostalog, slučajeve u kojima je privođen, rušenju u Savamaloj i presudi sinu vlasnika televizije Pink, Željka Mitrovića.

Protest u Kragujevcu

Građani Kragujevca su se, 27. put okupili su se na Đačkom trgu, koji su simolično prozvali "Trg slobode ", da bi, kako su rekli, iskazali nezadovoljstvo protiv stanja u državi, kao i gradske vlasti u Kragujevcu.

Nije bilo govornika, već su građanima, kratko obratio jedan od članova organizacionog odbora protesta, a zatim je razgovarao sa okupljenima, o aktuelnim temama i daljoj formi protesta "Jedan od pet miliona".

Prvi protest održan je 8. decembra, i od onda se upućuju zahtevi da se otkriju nalogodavci ubistva Olivera Ivanovića, da se otkrije ko je pokušao da ubije Borka Stefanovića i da se sazna ko je pokušao da ubije novinara Milana Jovanovića.

Na jednom od prethodnih protesta, demonstranti su uputili tri zahteva. Prvi je formiranje zajedničke komisije vlasti i opozicije za definisanje fer i poštenih izbornih uslova. Drugi je izbor novog sastava REM-a na ravnopravnim osnovama i na predlog poslaničkih grupa vlasti i opozicije.

Treći zahtev je izbor tehničkog rukovodstva i uređivačkog kolegijuma informativnog programa RTS-a i RTV-a, a koje bi u prelaznom periodu činile nestranačke ličnosti i koje bi ravnopravno delegirala i vlast i opozicija.

Broj komentara 8

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
utorak, 22. april 2025.
16° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom