Peskov: Pitanje Kosova bilo tema razgovora Putina i Vučića

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov nije danas hteo da iznosi detalje razgovora srpskog i ruskog predsednika, Aleksandra Vučića i Vladimira Putina, o mogućem uključivanju Rusije u pregovore o Kosovu i Metohiji.

"Pitanje Kosova bilo je zaista obrađeno tokom rusko-srpskih pregovora", jedino je što je Peskov odgovorio na pitanje novinara o mogućnosti proširenja formata dijaloga Beograda i Priština, preneo je Tas na sajtu na ruskom jeziku.

Govoreći o pripremama za mogućnost uvođenja novih sankcija SAD i drugih zemalja, Peskov rekao je da Rusija radi na odbrambenim merama kako bi se pripremila .

"Radimo i preuzimamo mere u cilju odbrane naših interesa protiv mogućih novih restriktivnih akcija i sankcija različitih zemalja, koje i dalje smatramo nezakonitim", naveo je Peskov.

Peskov je dodao da verovatno neće sada biti objavljene sve te mere, čiji je cilj da zaštite Rusiju od rizika koje joj prete, preneo je Rojters.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом