среда, 01.03.2017, 10:15 -> 19:45
Извор: РТС, Танјуг
Posle izbora nastavak sednice parlamenta
Prva sednica redovnog prolećnog zasedanja Skupštine Srbije prekinuta je i biće nastavljena nakon završetka predsedničkih izbora. Sednica počela uz himnu i postavljanje garde na ulazu u parlament. Na dnevnom redu je 12 tačaka.
15.40 - Opozicija negodovala zbog odluke da se sednica parlamenta nastavi po završetku predsedničkih izbora.
14.55 - Maja Gojković: Sednica Skupštine biće nastavljena nakon završetka predsedničkih izbora. Predsednica parlamenta sutra će u 13 časova raspisati predsedničke izbore i saopštiti datum njihovog održavanja.
13.00 - Šef poslaničke grupe SPS-a Đorđe Milićević izjavio je da sednica parlamenta nije prekinuta, već da je određena pauza, i da će sednica biti nastavljena narednih dana.
12.00 - Poslanici opozicije kritikuje određivanje pauze u Skupštini.
10.55 - Tokom usvajanja dnevnog reda, određena je pauza. Predsednica parlamenta Maja Gojković otišla je u Vladu na konsultacije o raspisivanju predsedničkih izbora.
Prolećno zasedanje parlamenta na kome treba da se razmatra 12 tačaka, biće nastavljeno nakon završetka predsedničkih izbora. Posle određivanja dnevnog reda, sednica je prekinuta.
Takvu odluku predsednica Skupštine Maja Gojković je, kako kaže, donela jer je današnje zasedanje pokazalo da zbog ponašanja opozicije u parlamentu ne može da se radi, javlja izveštač RTS-a.
Na dnevnom redu je rasprava o više međunarodnih sporazuma. Na sednici je odlučeno da se u dnevni red uvrsti i prestanak funkcije zaštitnika građana Saše Jankovića.
Janković, koji će biti kandidat za predsednika Srbije, ostavku na mesto obudsmana podneo je 7. februara.
Na predlog Maje Gojković, poslanici su odlučili da se u dnevni red uvrsti i utvrđivanje sastava delegacija u međunarodnim parlamentarnim institucijama.
Takođe, u dnevni red je uvršćen i predlog LDP, LSV i SDA o izmeni odluke o izboru članova odbora i zamenika članova odbora u Skupštini.
Na dnevnom redu sednice je potvrđivanje Konvencije o Evropskom šumarskom institutu, potvrđivanje Protokola o eliminaciji nezakonite trgovine duvanskim proizvodima, potvrđivanje Doha Amandmana na Kjoto protokol uz Okvirnu konvenciju UN o promeni klime, kao i potvrđivanje Sporazuma o učešću u Srednjoevropskom programu univerzitetske razmene.
Poslanici će razmatrati i potvrđivanje Sporazuma Vlade Srbije i ostalih članica Inicijative za reformu obrazovanja u Jugoistočnoj Evropi o sedištu Sekretarijata Inicijative za reformu obrazovanja u Jugoistočnoj Evropi, koje je podnela vlada.
Na dnevnom redu prve sednice naći će se i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma Vlade Srbije i Vlade Poljske o saradnji u borbi protiv organizovanog i drugih vidova kriminala, potvrđivanje Sporazuma sa vladom Nemačke o saradnji u oblasti bezbednosti, te potvrđivanje izmena Sporazuma vlada Srbije i Bugarske o policijskoj saradnji.
Potvrđivanje Sporazuma vlada Srbije i Češke o saradnji u oblasti kulture, obrazovanja, nauke, omladine i sporta, zatim Sporazuma sa Mađarskom o plovidbi Tisom, kao i Sporazuma sa vladom države Katar o uzajamnom podsticanju i zaštiti ulaganja, takođe su na dnevnom redu parlamenta.
Poslanici će se izjasniti i o Predlogu zakona o potvrđivanju Sporazuma Srbije i Rumunije o socijalnoj sigurnosti, koje je podnela Vlada Srbije.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар