четвртак, 03.11.2016, 13:00 -> 13:04
Извор: Танјуг
Dijalog Beograda i Prištine 16. i 17. novembra
Sporazumi o slobodi kretanja u vezi sa registarskim tablicama i primena sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnim prelazima teme dijaloga Beograda i Prištine, koji će biti nastavljen 16. i 17. novembra u Briselu, potvrđeno je Tanjugu u Kancelariji za Kosovo i Metohiju.
Dijalog Beograda i Prištine se nastavlja na ekspertskom nivou, a teme će biti sporazumi o slobodi kretanja u vezi sa registarskim tablicama, te primena sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnim prelazima.
Poslednja runda dijaloga održana je 19. i 20. oktobra, a bilo je reči o sprovođenju dogovora o slobodi kretanja i sporazuma o diplomama.
U proteklom periodu održano je nekoliko rundi dijaloga na različite teme, ali je "zapelo" u primeni već dogovorenog, pre svega - formiranja Zajednice srpskih optina i "Telekoma".
Zbog izostanka pomaka i konkretnih rezultata u dijalogu Beograda i Prištine "na čekanju" je i nastavak evropskih integracija, odnosno otvaranja novih poglavlja u pregovorima Srbije sa Evropskom unijom.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар