U Smederevu ukraden novac za lečenje bolesnog dečaka

Građani Smedereva i čitave Srbije prikupljali su danima novac za lečenje Filipa Ivanovića, koji se mesecima uspešno bori sa malignim tumorom. Ovu humanitarnu akciju poljuljala je vest da je ukradeno čak pet kutija sa novcem namenjim lečenju dečaka.

Za operaciju Filipa Ivanovića u Manhajmu, prvobitno je traženo 106.000 evra, koliko je i prikupljeno. Bolnica je zatim povećala troškove na 200.000, pa se akcija prikupljanja novca nastavlja.

Iako su građani svakodnevno ostavljali novčane priloge u za to namenjene kutije, bilo je i onih koji su zloupotrebili pomoć za Filipa. Za nekoliko dana, u Smederevu je ukradeno pet kutija sa novcem.

Zahvaljujući video-nadzoru, lopovi su pronađeni, ali ne i novac. Ivan Ivanović, otac Filipa Ivanovića, kaže da su to učinili tinejdžeri:

"Koliko smo saznali, to su nažalost deca, 2004. i 2005. godište, oni su uhvaćeni, i protiv njih se sprovodi krivični postupak. Njihovi roditelji nam se nisu javili, nama je bitno samo da je zaustavljena krađa, jer nam je taj novac potreban. Vlasnici lokala su nam rekli gde je ukradeno, da možemo da vratimo kutije kako bi se akcija nastavila."

Nakon završene četvrte terapije u Frankfurtu, Filip se oseća dobro. Njegovi roditelji se nadaju da će biti operisan već krajem decembra.

Jelena Ivanović, majka Filipa Ivanovića, kaže da je pred njima neizvesnost.

"Ni mi tačno ne znamo šta nas dalje čeka, ide ta operacija, posle toga isto hemioterapije, zračenja će imati. Filip je sada dobro, hvala Bogu, stvarno je u dobrom opštem stanju i drži se, što je najbitnije, borac je veliki."

Filip Ivanović boluje od sinovijalnog sarkoma mekog tkiva. Roditelji se nadaju da će do kraja decembra uspeti da sakupe 200.000 evra i da će, uz pomoć humanih ljudi, spasiti Filipu život.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом