среда, 27.03.2019, 15:19 -> 16:02
Извор: РТС
Аутор: Симо Будимир
Stipendije za studente u Vojvodini, decu raseljenih i izbeglica
Stotinu najuspešnijih studenata čiji su se roditelji doselili u Vojvodinu posle ratnih dešavanja devedesetih godina dobilo je ugovor o dodeli jednokratne pomoći za koju je pokrajinska Vlada obezbedila tri miliona dinara.
Do sada su ovu pomoć dobijali isključivo učenici srednjih škola, a od prošle godine i studenti sa područja dvadeset sedam vojvođanskih opština.
Među stotinu studenata koji su danas dobili ugovor o nepovratnoj stipendiji od trideset hiljada dinara je i Slobodan Gajić čiji su roditelji do „Oluje” 1995. godine živeli u Petrinji a sada u Petrovaradinu.
„Student sam visoke poslovne škole u Novom Sadu, treća godina Turizma i hotelijerstva”, kaže Slobodan Gajić. „Zahvalan sam za ovu priliku, jer mi mnogo znači i pokazuje da se ipak ulaže u nas studente, u budućnost zemlje. Razmišljam da to vratim državi tako što ću ostati ovde i ostvariti se u biznisu i preduzetništvu.”
Stipendiju je dobila i Svetlana Šaran, studentkinja Filozofskog fakulteta:
„Planiram da pronađem posao, da ostanem u Srbiji i na taj način vratim novac koji su mi dodelili.”
Pomoć studentima je obezbeđena preko programa Fonda za pružanje pomoći izbeglim, raseljenim i prognanim licima.
„Šest stotina najuspešnijih učenika i studenata imali su podršku Fonda za pružanje pomoći izbeglim, prognanim i raseljenim licima od pokrajinske Vlade”, ističe predsednik pokrajinskog fonda Duško Ćutilo. „Negde smo pokazali da smo partneri a kao institucija vrednujemo nečije znanje, da ih postaknemo da u narednom periodu budu još bolji a mi ćemo se potruditi i dalje, i dati sve od sebe da ovaj projekat i u narednom periodu nastavimo i, ukoliko sredstva dozvole, povećamo broj korisnika.”
Ova pomoć je izuzetno bitna jer se najboljim studentima šalje jasan signal da društvo brine o njima.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар